G5 Masaj

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülit’li bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir.

Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asidin atılmasında yardımcı olur. Zayıflama ve selülitlerin tedavisine bu fonksiyonlarıyla yardımcı olan G5 tedavi ve zayıflamada hem kombin olarak hem de lokal ve total olarak kullanılabilen bir cihazdır.

Fazla yağların ve selülitlerin bulunduğu bölgelerin, oluşturduğu hızlı vibrasyonlar ve iterek sıkıştırma yöntemiyle yakılmasını sağlayan G5 zayıflama ürünlerinin de kullanılmasıyla beraber gözle görülür ciddi bir etki yaratır.

Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor. Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülit ’le mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

  • Bölgesel Dolaşım
  • Ağrı giderme
  • Rahatlama
  • Fazla yağların yakılması
  • Cilt sıkılaştırma
  • Bölgesel zayıflama
  • Cildin esnekliğini sağlama
  • Toksin atma
  • Selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı, konusunda ve bölgesel zayıflamada uzman kişiler tarafından kişilerin vücut özelliklerine göre 20’şer dakikalık 5 ila 10 seans olarak yapılır. Uygulamayı yapan uzmanlar, masaj yapılacak bölgeye cihazla titreşim verir ve kuvvetli itme uygular. Bu titreşim ve itme kuvveti yağların yakılmasını sağlar. Uygulama sonunda zayıflama, toparlama ve selülit problemleri tedavi edilir.

G5 masajı; problemlerin fazlalığına göre, kişiyi daha kısa sürede mutlu etmek için diğer zayıflama ve sıkılaştırma cihazları ile destek yapılarak da uygulanabilir.

Çatlak Tedavisi

Çatlak (Stria); cildin aşırı gerilmesi sonucu dermis tabakasındaki yırtılmadan dolayı oluşan ve sık görülen kozmetik bir sorundur. Kadınlarda daha sık görülse de erkeklerde de önemli kozmetik kaygılara neden olabilir.

Psikolojik ve fiziksel problemlere yol açabilirler. Ne yazık ki bunların tamamını yok edemiyoruz ama şimdi ne mutlu ki azaltabiliyoruz. İlk seansta bile % 80’e varan beyaz stria görünümünü azaltmayı sağlayan estetik ve güzellik dünyasında farklı tecrübelerle kanıtlanmış özel bir sistemin adıdır Striaoff. Bu invaziv olmayan ve salon profesyonelleri için özel geliştirilmiş etkili bir yöntemdir.  Oluşumunda başlıca mekanik gerilme rol oynar ve sıklıkla gebelik veya ergenlik döneminde oluşur.

Bununla birlikte ani kilo alımı, uzun süre sistemik veya topikal kortikosteroid kullanımında, obezite, Cushing’s sendromu ve Marfan sendromu gibi çeşitli endokrin hastalıklarda da sık olarak görülür.

Erken dönemde mor-kırmızı renkte olan çatlaklar zaman içerisinde beyazlaşır. En sık karın, uyluk, bel, kalça, meme ve dizde gözlenir.

Çatlak onarımı oldukca zordur. Ancak özellikle son 20 yıl içerisinde teknolojik gelişmeler çatlakları rehabilite edilebilir kılmıştır. Bununla birlikte derin ve büyük yırtıklarda iyileşme oranları, yüzeysel ve küçük yırtıklara göre daha düşüktür.