Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik cilt bakımı; kullanılan özel üretilmiş ürünler ile bir uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme yapılması işlemidir.

Klasik cilt bakımı, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. Cilde uygun seçilen serum, maske ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi 1-1,5 saat arasıdır.

Sadece görüntü açısından değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Klasik cilt bakımı, her cilt tipine ayrı yöntemlerle uygulanmaktadır. Örneğin cildiniz kuruysa farklı, cildiniz yağlıysa da farklı bir yöntem izlenmektedir.

Bunun için öncelikle uzman estetiyenlerimiz tarafından sizlere bir cilt analizi yapılmaktadır. Bu analizden sonra çıkan sonuca göre de yöntem belirlenir.

Yöntemde genellikle temizleme, peeling, buhar banyosu, maske ve nemlendirme işlemleri sırasıyla yapılmaktadır.

Cilt bakımları genellikle 1 – 1,5 saat sürmektedir.

Bu nedenle mutlaka ayda bir cildinizi temizletmenizi öneriyoruz. Cilt kendini 28 günde bir yenilediği için ayda 1 kere bakım yapmak iyi olacaktır.

Klasik cilt bakımı oldukça kolay olduğundan ötürü herhangi bir ağrı sızı hissedilmemektedir. Bu işlemlerin hemen ardından cildinizin yeniden nefes aldığını fark edecek ve eski güzelliğinize kavuştuğunuz için de mutlu olacaksınız.

Eğer sizde cilt yaşlanma etkilerini gidermek ve sağlıklı bir cilde kavuşmak isterseniz mutlaka yaptırmalısınız.